PAYPORTER HOLLANDA DA RESMEN AÇILDI

0
2835

PAYPORTER HOLLANDA DA RESMEN AÇILDI

Haber : Özcan Özbay

Foto : Mehmet Köse

Hızlı para Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. 27 Haziran 2013 tarihli 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun ve ilgili kanunun; 27 Haziran 2014 tarihli Yönetmelik ve Tebliğ kapsamında, 21 Haziran 2017 tarih ve 7398 karar sayılı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararına istinaden Elektronik Para Kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni alarak Türkiye de hizmete giren ve Avrupa yapılanmasına Hollanda merkezli olarak başlayan Pay Porter Rotterdam ın en işlek caddelerinden biri olan Beijerlaandslaan da Avrupa Merkez binasını açtı.

T.C. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Ak Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz, Ticaret Ateşesi Tarık Gencosmanoğlu, Çeşitli STK temsilcileri, işadamları ve Türkiyeden misafirlerin katıldığı açılış töreninde PayPorter Avrupa Merkezi Hollanda şubesi Kurucu ve Genel Müdürü Sebiha Kılıç ve Türkiye Genel Müdürü Erol Ulu misafirleri kapıda karşılayarak tek tek sohbet ettiler.

PayPorter Türkiye Genel Müdürü Erol Ulu yaptığı kısa konuşmada 2016 yılında PayPorter ı Türkiye de kurduklarını ve su ana kadar 106 ülkede 200 bin ödeme noktası açtıklarını belirterek “Anlık çalışan bir sisteme sahibiz. Hollanda da aldığımız lisans bir Avrupa lisansı, Hollanda genel merkezii oluşturduk şimdi Almanya, Belçika, Fransa, Danimarka, İngiltere ve Avusturya da da çok kısa zamanda oluşumumuzu tamamlayacağız.”dedi.

Mikrofonlarımıza konuşan PayPorter Türkiye Genel Müdürü Erol Ulu “Çok keyifli bir açılış oldu, sayın Büyükelçimiz ve başkonsolosumuzun yanı sıra Türkiye den de çok değerli misafirlerimiz katıldılar. Haftada 6 gün hizmet vereceğiz. Üst limit 10 bin euro ya kadar para transferi yapabilmekteyiz. Hollanda genelinde genişlemek adına acenta olmak isteyenlere açığız. Pay Porter ailesine katılmak isteyen iş adamları ile görüşmeye açığız.”dedi.

Açılışın ardından binayı gezen Büyükelçi Şaban Dişli ve beraberindekiler çalışmalar hakkında sorular sorarak bilgi aldılar.

Daha sonra ikram bölümüne geçildi ve gelen misafirlere ikramda bulunuldu.

Açılış törenine katılan Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli nin sol gözündeki morluk günün merak konusu olurken yaptığımız araştırmada Büyükelçi Şaban Dişli nin torununun misafir olduğunu ve sayın Büyükelçimizin kendisi ile şakalaşırken meydana geldiğini öğrendik. Drtmedia olarak bu görünmez kaza nedeniyle sayın Büyükelçi Şaban Dişli ye geçmiş olsun diyoruz.