Hollanda’da 101. Geleneksel “Dört Gün Yürüyüşü” Başladı

0
2251
NIJMEGEN - Sfeerbeeld van wandelaars dinsdag onderweg op de Oosterhoutsedijk in Lent. In totaal 41.205 wandelaars zijn van start gegaan voor de 93e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Het wandellegioen loopt dinsdag door de Betuwe. Wandelaars kunnen kiezen uit afstanden van 30, 40 of 50 kilometer. De deelnemers zijn afkomstig uit 64 landen.

Hollanda’da 101. Geleneksel “Dört Gün Yürüyüşü” Başladı

Hollanda’nın Gerderland şehrine bağlı olan Nimjegen Belediyesi’nde geleneksel “Dört Gün Yürüyüşü”nün bu yıl 101’ncisi başladı.

Hollanda’da her yıl gerçekleştirilen “Dört Gün Yürüyüşü”ne on binlerce kişi katılıyor. Her yıl 18 Temmuz’da başlayan “Dört Gün Yürüyüşü’ne bu yıl yürüyüşe 50 bin 403 kişi kayıt yaptı. Bu yılki yürüyüşün renkli görüntülere sahne olması bekleniyor.
yuruyus nederland

Dünyanın dört bir yanından binlerce kişi yürüyüşe katılmak için Hollanda’nın Gerderland şehrinin Nijmegen Belediyesi’ne geliyor. Binlerce kişi kentin etrafında yürürken,

yollarda bekleyenler ise yürüyüşe katılanları alkışlıyor. Dört gün süren yürüyüşün ardından Via Gladiola’da görkemli bir girişle karşılanan vatandaşlara, “Dört Gün Madalyası” veriliyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHERKESE BİSİKLET
Sonraki İçerikSigara içmek