PvdA dan Ertuğrul Gültekin`e Anlamlı Ödül

0
352

PvdA dan Ertuğrul Gültekin`e Anlamlı Ödül

Hollanda siyasetinde 25 yılını dolduran siyasetçilere verilen özel Rozet bu kez Rotterdam Feyenoord bölgesinde tanınmış siyasetçi Ertuğrul Gültekine verildi.

Ertuğrul Gültekin’in 25 yıllık parti üyeliği rozet ile perçinlendi. Siyasetçi, yönetici Ertuğrul Gültekin, 1 Mayıs Emek ve Dayanış̧ma gününde sürpriz şekilde onurlandırıldı.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

İşçi Partisi PvdA’nın 25 yıllık aktif üyeşi ve yerel yönetim yöneticisi olarak, partinin özel rozeti ile ödüllendirildi. Rozet, partinin Rotterdam Baş̧kanı Marco Heijmen ve milletvekili Barbara Kathmann tarafından takdim edildi.

Rotterdam’ın Afrikaanderwijk mahallesindeki Misafir İşçi Anıtı’nın önünde gerçekleşen sade törende, Ertuğrul Gültekin’in yakın dostları bu özel günde kendisini yalnız bırakmadılar.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Uzun yıllar Feyenoord semt belediyesinde partinin meclis üyeliğini yapan ve bölgede toplum adına pek çok önemli etkinliğin hayata geçirmesinde etkin rol alan Gültekin, uzun bir süre de, DSDF başkanlığını yürütmüştür.

Rozet takma merasiminin kendisi için bir sürpriz olduğunu ifade eden Gültekin, “Böyle anlamlı bir nisan ile böyle özel bir günde ödüllendirilmek ayrı bir gurur vesilesidir. Bu ödüle bizi layık gören parti yönetimine ve beni bu özel günde yalnız bırakmayan 40 yıllık dostlarıma da kalbi şükranlarımı sunuyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Parti Başkanı Marco Heijmen de rozet takmadan önce Ertuğrul Gültekin halkında şu görüşleri dile getirdi: “Ertuğrul, 40 yılı aşkındır yaşadığı Rotterdam-Zuid bölgesinde hem siyasi hem de yönetici olarak yaptığı önemli hizmetlerle anılacaktır. Onun siyasi arenada verdiği mücadele, toplumun daha refah, daha adil, daha eşit bir konuma gelmesi adınaydı. Gençliğin geleceğini daha iyi bir pozisyona konumlandırmak için çok çaba sarf etti. İki toplum arasında bir köprü vazifesi gördü. Parti yönetimi olarak katkılarından dolayı kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonraki hayatında güzellikler diliyoruz “

Törende Gültekin`in yakın dostları, Ömer Hünkar Ilık, Serdar Çiçek, İbrahim Öztürk, Oktay Ünlü, Muzaffer Yanık hazır bulundular.