Diyanet`ten Ramazan Ayı Gıda Destek Paketi Kampanyasi

0
252

Diyanet`ten Ramazan Ayı Gıda Destek Paketi Kampanyasi

Özcan Özbay

Hollanda genellikle zengin ve refahın yüksek olduğu bir ülke olarak bilinir ve bununla birlikte muhtaç kişi sayısının neredeyse yok denilecek kadar düşük olduğu zannedilir. Maalesef ki verilere göre yoksulluk sınırının altında bir gelir ile yaşamını sürdürmeye çalışan vatandaş sayısı gittikçe artmaktadır.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Hollanda Diyanet Vakfı da son dönemlerde Korona pandemisi ile birlikte bu sayının gittikçe yükselmekte olması nedeniyle bir kampanya düzenledi. Vakıf yetkilileri Yaklaşan Mübarek Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan yardım paketlerini satışa sundu. Konu ile ilgili olarak resmi web sitesinden yapılan açıklamada yardım severlere şöyle seslenildi; “Hergün birlikte yan yana yaşadığımız komşunuzun da maddi sıkıntısı olabilir, fakat dışarıdan öyle bir izlenim vermiyor ve yardım çağrısında bulunmaktan çekiniyor olabilir. Birlikte yaşadığımız bu toplumda kimlerin ihtiyaç sahibi olduğunu dinimiz gereği bilmemiz gerekir. Onların yardım çağrısını beklemeden, bizler onların yardımına koşalım.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Şimdi tam zamanı. Onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif yine kapımızda. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan’da gelin hep birlikte ihtiyacı olanlara yardım elimizi uzatalım. Bu vesile ile HDV İyilik hareketinin ‘komşuna yardım et’ projesine siz de dahil olun. Olabildiğince ihtiyaç sahiplilerine ulaşıp, onlara maddi ve manevi destek çıkalım. Hazreti Muhammed (sallalahu aleyhi ve sellem) hadisinde şöyle buyuruyor: “Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir” Tirmizî, İlim, 14.

Senin de ramazan gıda paketin bir kardeşine ulaşsın. Çünkü unutmayalım ki: “Dünyayı iyilik değiştirecek”

İhtiyaç sahibi birini tanıyor ya da kendiniz ihtiyaç sahibi iseniz kayıt formunu (www.rebrand.ly/voedselpakketten) doldurabilirsiniz. Maddi yardımda bulunmak isterseniz aşağıdaki kısımda iDeal ile online bağış yapabilirsiniz.”

Ramazan Ayına Özel Gıda Destek Paketi Projesine Katılmak için LINKE TIKLAYINIZ – https://diyanet.nl/gidapaketi/