Soğuk su mu sıcak su içmek daha sağlıklı?

0
205

Soğuk su mu sıcak su içmek daha sağlıklı?

1 / 10Sıcak su ve soğuk suyun farkını biliyor musunuz? Suyun genel insan sağlığına çok büyük katkıları olsa da bu iki kullanım arasında farklar bulunuyor. Sıcak ve soğuk suyun etkilerinden bahsettiğimiz yazımıza göz atarak, hangisini tercih etmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

2 / 10Detoks etkisi yaratır
Sabahları aç karnına içeceğiniz sıcak su vücudunuzdaki toksinlerden arınmanız için oldukça faydalı bir ürün olacak. İçine bir parça limon suyu ekleyerek sıcak suyun çok daha etkili bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Detoks etkisi yaratan limonlu suyu hücrelerinizi yenileyecek ve sağlığınızı koruyacak bir karışım olacaktır.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

3 / 10Vücudunuzun çeşitli bölgelerinde dayanılmaz ağrılar varsa sıcak su bu ağrılara iyi gelebilir. Kan dolaşımını arttırdığı tespit edilen sıcak su aynı zamanda kan akışını hızlandıran etkiye de sahiptir.

4 / 10Stresli dönemlerinizde sıcak su içerek bu dönemi daha kolay bir biçimde atlatabilirsiniz. Strese neden olan kortizol hormonları susuzlukla birlikte yükseldiği için sıcak su tüketimi etkili olacaktır.

5 / 10Sıcak su içmek metabolizmayı hızlandırdığı için yağları daha çabuk yakmanıza ve hızlı bir biçimde kilo vermenize yardımcı olur.

6 / 10Sıcak su ile kabızlığa çare bulabilirsiniz. Kabızlığın en büyük sebepleri arasında sıvı kaybı yer aldığı için sıcak su tüketimi ile bağırsaklarınızın daha aktif bir biçimde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

7 / 10Fazla miktarda soğuk su tüketmek mide ağrısı, karın ağrısı ve kabızlık gibi sindirim sitemi sorunlarına neden olabilir.

8 / 10Soğuk su içmek vücudun ısısında düşüşler meydana getireceği için vücut ekstra enerjiye ihtiyaç duyabilir. Soğuk su içmek enerjinizi düşüreceği için çok fazla tüketimi tavsiye edilmiyor.

9 / 10Vücuttaki mukusun artmasına neden olan etkenler arasında soğuk su tüketimi yer alır. Bağışıklık sistemine zarar veren bu durumun ilerde daha ciddi sağlık sorunlarına neden olmaması için soğuk su tüketimini azaltmanızda fayda var.

10 / 10Soğuk su tüketiminin zararları arasında kalp atış hızını düşürmesi de yer almaktadır. Soğuk su içmek vücudun sinir sisteminin büyük bir kısmını oluşturan vagus sinirlerini uyarır ve bu durum da kalp atış hızlarının düşmesine neden olur.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ