MİSS WORLD NEDERLAND FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ. GÜZELLER İÇİNDE BİR DE TÜRK VAR

0
1523

MİSS WORLD NEDERLAND FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ. GÜZELLER İÇİNDE BİR DE TÜRK VAR

Geçtiğimiz günlerde Scheveningen’deki Kurhaus otelinin balo salonunda düzenlenen Miss World Nederland organizasyonunda önümüzdeki Mart ayında gerçekleşecek olan Miss World Nederland 2020/2021 finalinde taç için yarışacak 9 bayan finalistini belirledi.

Gecede Direktör Katia Maes’in yanısıra kısa süre önce organizasyona dahil olan İş İlişkileri ve Hukuk İşleri Danışmanı hukukçu Tarık Saki ve organizasyonun makyaj uzmanları Laoukili Zahya ve Latife Yiğitsoy da yer aldılar.

Tarik Saki Dilay`a basarilar diledi

Kurhaus’ta bulunan Gallery Bell’arte sanat galerisi sahibesi Döret Huiberts, Heykeltıraş sanatçısı Chris Tap ve Grafik Tasarım Sanatı sanatçısı Arvid Schenkens’in workshopunun ardından adları açıklanan finalistlerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Mart ayında birinci seçilecek olan Miss World Nederland kraliçesi 2021’nin son baharında 120 ülkenin finalistlerinin katılacağı Miss World unvanı için Arjantin’de yarışacaklar.

Hollanda Finalistlerinin arasında da daha önce 2002 yılında Hollanda yı Azra Akın`ın temsil ettiği Miss World organizasyonun da Dünya Güzeli seçilmesinden sonra şimdi yine Türk asıllı bir yarışmacı olan Dilay Willemstein bulunmakta.

Dilay Willemstein kimdir?

Finaliste Dilay Willemstein

Miss World Nederland 2020/2021 finalistlerinden olan Dilay 20 yaşında ve Hollanda’nın Eindhoven kentinden yarışmaya katılıyor. Annesi Türk, babası ise Hollandalı olan Dilay’ın dört yaşından beri tutkusu şarkı söylemek ve dans etmektir. Dans okulunu tamamlayan Dilay, ayrıca modellik yapıyor.

Miss World Nederland’a katılıma sebebini açıklayan Dilay “Azmim ve sıcak kanlılığımla kadınları motive etmek, kendilerine ilham olmak istiyorum. ‘Amacı olan bir güzel’ olarak akıl hastalığı olan insanlara yardımı amaçlıyorum ayrıca. Şimdi bununla ilgili bir kampanya başlattım ve çeşitli yetkililerle konuşuyorum. Öte yandan üzerinde çalıştığım bir posteri yapmak için tasarım aşamasındayım. Şu aralar ise başkalarına dans öğretmek gibi kendi hayallerim üzerinde çalışıyorum.”dedi.

Türkiye’yi çok sevdigini ve her yıl Bodrum’daki evlerine tatile gittiklerini de sozlerine ekleyen Dilay Willemstein Korona yüzünden maalesef bu yıl gidemediklerini ama tam bir Turkiye asigi oldugunu soyluyor.

De finalisten van miss World Nederland samen met Katia Maes, organisator

Sezen Aksu, Hadise, Tarkan ve Aleyna Tilki’nin şarkılarını dinlediğini, Türk mutfağında çeşitli mezeleri, vejeteryan olmasından ötürü de etsiz sarmayı çok sevdiğini söylüyor. Bir yıl önceye kadar sık sık kıymalı mantı yediğini, ama artık hayvanların refahını da desteklediği için, vejeteryan olma kararını verdiğini ayrıca ifade ediyor.

Miss World yarışmasını geride bıraktıktan sonra tekrar şu anda tutkusu olan şarkı söylemenin, dans etmenin ve modellik yapmanın yanısıra sosyal faaliyetlerle de uğraşmayı arzu ettiğini belirten Dilay kraliçe seçilsin veya seçilmesin, ister Hollanda’da veya dışında olsun, Azra Akın’ın yaptığı gibi Türkiye’de meşgalelerini sergileyebileceğini, orada film yıldızı olmanın da hayalini kurduğunu vurguluyor.

Son olarak tüm finalistlere başarılar dileyen Dilay kendisine destek olmak isteyenlere instagram adresi olan “dilayw” hesabından kendisini takip etemelerini istiyor.

Dilay Miss World Netherland seçilirse, Miss World ünvanı için Arjantin’e gidecek.

Fotoğraflar © Harry Donker

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ