HOLLANDA DA Kİ YAKLAŞIK 1500 STK NE İŞ YAPAR?

0
483

HOLLANDA DA Kİ YAKLAŞIK 1500 STK NE İŞ YAPAR?

Özcan Özbay

Hollanda ile Türkiye arasında son iki gündür devam eden siyasi kriz devam ediyor. Türkiye de her kesimden Hollanda Özgürlük partisi Genel Başkanı Irkçı Wilders a tepkiler yağıyor.

Hollanda Parlementosunda Irkçı çıkışları ile bir şeyler yapmaya çalışan çakma Hollandalı Gert Wildersın T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle Hollanda da ki Türk Sivil Toplum Kuruluşları dışında herkesten tepkiler yağıyor. Hollanda da irili ufaklı yaklaşık bin beşyüz Türk sivil toplum kuruluşu olmasına rağmen, yaşanan olayın üzerinden geçen iki günlük süre içinde bir tepki gelmemesi hayretle izleniyor.

Görüştüğümüz bazı kişiler bu sessiz kalışın Hollanda Hükümetinden alınacak olan (Subsidie) desteğin kesilme korkusundan olduğunu dile getirirken bir kısmıda bunun Türkiye siyaseti olduğunu söylüyor.

Tepkiler halen devam ederken son dakika gelen habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisiyle ilgili ‘Terörist’ ifadesinin yer aldığı bir paylaşımda bulunan Hollanda Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şimdi gözler Hollanda da bulunan yaklaşık bin beşyüz Türk dernek ve vakıfların bu olayda nasıl bir tavır alacağında.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ