CHP HOLLANDA BİRLİĞİNDEN AŞURE GÜNÜ

0
1039

CHP HOLLANDA BİRLİĞİNDEN AŞURE GÜNÜ

Özcan Özbay

CHP Hollanda Birliği içinde bulunduğumuz Muharrem ayı dolayısıyla Aşure günü etkinliği düzenledi. Virüs tedbirleri nedeniyle gruplar halinde içeri alınan partililer ve Aşure severler CHP Hollanda Birliğinin bu tür sosyal etkinlerinden çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Pazar günü ve havanında güzel olmasınında katılımın çok olmasına neden olduğunu belirten CHP Hollanda Birliği başkanı Bülent Çoban “Bu gün için arkadaşlarımız toplamda 168 kilo Aşure kaynattılar. Malum virüs tedbirleri nedeniyle katılımcılarımızı küçük gruplar halinde içeri almak durumunda kaldık. Gelenler memnuniyetlerini dile getirerek yeni etkinliklerde buluşmak üzere bizlere teşekkür ettiler.”dedi.

Saat 14.00 te başlayan etkinlik normalde 17.00 de sona erecekken, katılımın fazla olması nedeniyle Aşure dağıtımına saat 17.00 den sonra da devam edildi.

Başkan Çoban “Aşure toplumu birbiriyle kucaklaştıran güzel bir gün bu vesile ile bu günde halkımız ile sevgilerimizi de paylaştık. Bu gün dolayısıyla Muharrem ayı ibadetlerini yapan, oruçlarını tutan vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını diliyor Aşure günlerini kutluyorum.”dedi.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ