Korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemeyenlere Mujde

0
768

Korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemeyenlere Mujde

Özcan Özbay

Korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemedikleri için ikamet izinleri sona eren yaşlılara sorun çıkarılmayacak.

Hollanda Adalet ve Güvelik Bakanlığı, korona önlemleri nedeniyle ikamet süresi sone eren yaşlıların mağdur edilmeyeceğini bildirdi. Hollanda’da Türkler İçin Danışma Kurulundan gelen yazili aciklamaya gore IOT geçen Nisan ayında Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Devlet Sekreteri Broekers-Knol’a gönderdiklerini mektupta, aralıksız 6 ay yurtdışında kalan ve korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemeyen yaşlıların sorunlarına dikkat çekerek bu konuda bir karar alınmasını istemişti.

Adalet ve Güvenlik Bakanlığı, IOT’ye gönderdiği mektupta, yurtdışında 6 aylık süreyi tamamlamalarına karşın, korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemeyenlerin anlayışla karşılanacağı belirtti. Zamanında Hollanda’ya gelmemenin normal koşullarda ikamet iznini iptal etme nedeni olduğu belirtilen mektupta, kişisel nedenler dışında, korona önlemleri nedeniyle gelemeyenlere anlayış gösterileceği ve ikamet izinlerinin iptal edilmeyeceği bildirildi.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ