EĞİTİM KÜLTÜR VE BİLİM BAKANI SLOB DAN ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ

0
654

EĞİTİM KÜLTÜR VE BİLİM BAKANI SLOB DAN ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ

Özcan Özbay

Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı, bu yıl 8. grupta olan öğrencilere Corona nedeniyle karmaşık bir yıl geçirdikleri için motivasyonlarının yükselmesine destek olmak amacıyla süpriz birer mektup gönderdi.

Bakanlığı 8.grup öğrencilerine gönderdiği mektupta korona virüsü nedeniyle mücadele kapsamında karmakarışık bir eğitim yılı yaşayan çocukların bu psikolojiden bir an önce uzaklaşıp normal siteme dönmeleri ve motivasyonlarını yükseltmeleri amacıyla tüm Hollanda genelindeki 8. grup öğrencilere birer mektup göndererek bu sürek içerisinde yinede evlerinde kalıp hijyen kurallarına uyarak hastalığın, sağlığın ve özgürlüğün nekadar önemli olduğunu öğrendiklerini dile getirdi.

Kendiside bir eğitimci olan Emine Kula da kızının adına böyle bir mektup aldıklarını önce şaşırdıklarını ancak mektubu okuyunca kızı Revna ve kendisinin çok gururlandığını dile getirerek “Bugün posta kutusunda eğitim, kültür ve bilim bakanlığından kızıma ait bir mektup geldi. Mektupta bakan bu sene 8. gruptaki öğrencilerin Coronadan dolayı çok tuhaf bir yıl geçirdiklerini ve bu süreç içerisinde yinede evde kalmalarına rağmen hastalığın, sağlığın ve özgürlüğün ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş olduklarını dile getirmiş. Ayrıca bu çocuklar seneye liseye başlıyacakları için, tüm liselere bu öğrencileri dikate almalarını rica etmiş. Bende hem bir anne hemde bir eğitimci olarak bu mektubu okuduğumda duygulandım çünkü bana göre çok özel bir mektup olmuş ve böylelikle Hollandada çocuklara verilen saygıyı ve değeri benim için bir kez daha onaylanmış oldu. Çocuklar bir ülkenin geleceğidir. Ne kadar sağlıklı, anlayışlı ve mutlu bir ortamda yetişirlerse, o ülke için o kadar faydalı bir toplum oluşurlar.”dedi.

RADYODENIZ DINLE