Her üç gençten ikisi sigara içenlerle seks yapmak istemiyor

0
825

Hollanda: Her üç gençten ikisi sigara içenlerle seks yapmak istemiyor

Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre her üç gençten ikisi, sigara içenlerle seks yapmak istemediğini söylüyor.

Gençlerin büyük bölümü, toplumda genel bir sigara içme yasağını destekliyor.Hollanda Kanserle Mücadele Vakfı ile Kalp ve Akciğer vakıflarının ortaklaşa yaptırdığı araştırmaya göre, gençler arasında sigara karşıtlığı giderek artıyor. Her beş gençten dördü, birlikte olduğu kişinin sigara içmesine sıcak bakmıyor.Gençlerin üçte ikisi de sigara içen biriyle seks yapmak istemediğini söylüyor. Gençlere göre sigara içmek, cinsellik açısından itici bir durum.Araştırma Hollandalı çocuklar arasında da sigara kullanımına karşı olumsuz bakışın yaygın olduğunu ortaya koydu.12-15 yaş arasındaki çocukların yüzde 85’i, sigara içen biriyle arkadaşlık etmek istemediklerini belirtiyor.Gençlerin yüzde 55’i sigaranın tamamen yasaklanması görüşüne destek veriyor.Sigara tiryakisi gençler ise paket fiyatının 10 euronun üzerine çıkması durumunda sigarayı bırakacaklarını söylüyor.Hollanda’da şu anda sigaranın paketi ortalama 8 euro.Halk Sağlığı Bakan Yardımcısı Paul Blokhuis, AD gazetesine yaptığı değerlendirmede, “Bu araştırma, sigara içmeyen bir kuşağın hızla yaklaştığını gösteriyor” dedi.Sigarasız Sağlık Fonu Başkanı Michael Rutgers de sigara ve tütün ürünlerinin daha pahalı hale gelmesiyle, toplumda sigara içenlerin sayısının daha da azalacağını savundu.Hollanda hükümeti tütün ve tütün ürünleriyle mücadele kapsamında 1 Nisan’dan itibaren tüketim vergisini 1 euro artırdı.

Yiyecek içecek sektöründeki sigara içilebilen alanlar uygulamasına son verildi.20 Mayıs’tan itibaren mentollü sigara satışları yasaklandı.1 Temmuz’dan itibaren süpermarketlerde sigara satışına son verilecek.1 Ağustos’tan itibaren üniversiteler de dahil tüm okul kampüslerinde sigara içilmesi yasaklanacak.1 Ekim’den itibaren de sigara ve tütün ürünleri tek tip ambalajlarda satılacak.

BBC

“Türk Doğduk Türk Öleceğiz”

24 yasındaki Karaman`lı genç müzisyen yeni çalışması ile hayranlarının gönlünü fethetti.

24 yasındaki genç müzisyen Tolga Kara, DJ lik ile başladığı müzisyenlik hayatında çalışmalarının yoğun ilgi görmesi nedeniyle hayali olan kendi müziğini yapma düşüncesini gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Kara ilk önce Tatbeatz Müzik Production firması ile bir anlaşma yaptı. 2016 da ınstegramdan yaptığı video paylaşımları sonrası 2018 de başladığı DJ lik kariyerine şimdi de solist olarak çalışma kararı aldı. Tolga Kara daha sonra çalıştığı bu firma ile birlikte söz ve müziği kendisine ait olan Karanlık Geceler adlı parçayı hayata geçirdi.

“Karanlık geceler” ilk çalışmamız

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Tolga Kara “Tatbeatz’in Müziği duyduktan sonra bu müzik bana Türkiye`yi hatırlattı, memleketimi, oyuzden bu şekilde bu şarkı yazmaya karar verdim.”dedi.

Clip’lerin devamının mutlaka geleceğinide belirten Kara, çalışmalara devam ettiklerine vurgu yaparak kısa süre içinde yeni şarkıları yayınlayacaklarınıda hayranlarına müjdeledi.