Hollanda, Acun Ilıcalı’yı konuşuyor!

0
1190

Hollanda, Acun Ilıcalı’yı konuşuyor!

Hollanda Eredivisie’de mücadele eden Fortuna Sittard’ın Başkanı Işıtan Gün, “Taraftar arasında henüz nihai bir anlaşmaya varılmamış olsa da yürürlükte olan seyahat kısıtlamaları ortadan kalkar kalkmaz önümüzdeki dönemin yol haritasını belirleme amacıyla bir araya gelmeyi beklemekteyiz.

Işıtan Gün’ün açıklaması, Hollanda basınının da dikkatini çekti. Hollanda basını, Acun Ilıcalı haberlerini “Fortuna Sittard’a yeni başkan geliyor!” manşetiyle duyururken Ilıcalı, Hollanda’da gündem oldu.

“TÜRKİYE’DE ÇOK İYİ TANINIYOR”

Acun Ilıcalı haberine geniş yer veren voetbalprimeur sitesi, “Acun Ilıcalı, Türkiye’de çok iyi tanınan bir televizyoncu ve futbola büyük bir sevgisi var. Birçok ülkede yatırımları var ve Mesut Özil gibi futbolcularla da arası çok iyi” değerlendirmesinde bulundu.

Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, Acun Ilıcalı’nın kulübü satın almak istediğini doğruladı

Acun Ilıcalı’nın bir süredir Işıtan Gün’ün başkanlığını yaptığı Fortuna Sittard kulübünü satın alacağı konuşuluyordu. Resmi bir açıklama yapan Işıtan Gün, kulübün satışı için Acun Ilıcalı ile görüştüklerini duyurdu.

Eski futbol muhabiri ve TV 8’in sahibi Acun Ilıcalı’nın Hollanda Eredivisie ekiplerinden Fortuna Sittard’ı satın alacağı iddiası uzun süredir gündemdeki yerini korurken, kulüp başkanı Işıtan Gün iddiaları doğrulayarak, Acun Ilıcalı’nın kulübü satın almak istediğini belirtti.

“YASAKLAR KALKINCA GÖRÜŞECEĞİZ”

Işıtan Gün, koronavirüs nedeniyle oluşan ulaşım engelinin kalkması sonrasında yol haritasının belirleneceği bir görüşme gerçekleştireceklerini açıkladı.

İşte Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün’ün yaptığı açıklama;