VİRÜS KAYNAKLI ÖLÜMLERDE CENAZELERE TÜRKİYE İÇİN YEŞİL IŞIK

0
728

VİRÜS KAYNAKLI ÖLÜMLERDE CENAZELERE TÜRKİYE İÇİN YEŞİL IŞIK

Geçtiğimiz günlerde THY Cargo tarafından yapılan yazılı açıklamanın ardından büyük infial yaşanan konuda bu gün yeni bir açıklama geldi, Virüs kaynaklı yaşanan ölümlerde cenazeler Türkiye ye götürülebilecek.

AKP İstanbul Milletvekili ve AKP Dış ilişkiler başkan yardımcısı Zafer Sırakaya nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama karantina süreci içerisinde yaşamını yitirenlerin ailelerini sevindirdi.

Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (İATA) aldığı karar ile önceki gün yapılan “koronavirüs hastalığından ölen Türklerin cenazesinin Türkiye’ye naklinin mümkün olmadığı” açıklamasının ardından bu gün AKP İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya nın yaptığı açıklama yüzleri güldürdü. Sırakaya açıklamasında “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilgili bakanlıklarımızla yaptığımız görüşmelerle yurtdışında ÇOVİD-19 virüsü sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın cenazeleri Bilim Kurulumuzun belirlediği şartlarla THY tarafından Türkiye’ye getirebilecek.”dedi.

Konu ile ilgili yapılacak geniş çaplı bilgilendirme merakla bekleniyor