• Cts. Eyl 30th, 2023

Cenazenizle gitmeniz zor..!

Korona virüsünün hızla yayılmasını önlemek adına dünya genelinde tedbirler alınmakta bu kapsamda 13.03.2020 tarihinde Türkiye Ulaştırma Bakanlığı tarafından, Hollanda’nın da aralarında bulunduğu 9 Avrupa ülkesine yapılacak seferlerin 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulduğu açıklanmdı.

Bu süre içerisinde Cenaze nakilleri Amterdam Schiphol Havalimanı’ndan Turkish Cargo (THY) ile yapılmaya devam edecek.

Yapilan son aciklamaya gore 17 Mart 2020, Salı akşamına kadar cenaze ve refakatçiler beraber gidebilecek ancak ondan sonra sadece cenaze gönderilebilecek, aile fertleri cenazeye eşlik edemeyecektir.

Cenazeler, refakatçi olmadan Türkiye’ye nakledileceğinden, cenazeyi Türkiye’de karşılayacak aile fertlerinin irtibat bilgileri diyanet vakfina iletilmesi gerekmektedir.

Cenaze, Türkiye’de TDV nakil araçları ile defin mahaline kadar nakledilecektir. Cenazeyi Türkiye’de karşılayan refakatçi cenaze nakil aracına binemeyecek ve kendi imkanları ile yoluna devam edecektir.

Türkiye’den Hollanda’ya gitmeye çalışan yolculara, biletin ait olduğu havayolu şirketi ile irtibata geçmeleri tavsiye edilmektedir. Aksayan, kısıtlanan veya yasaklanan uçuşlar ile ilgili tüm sorumluluk aile fertlerine ait olacaktır.

Önümüzdeki gün ve haftalarda Sağlık Bakanlığı gibi resmi dairelerden, salgın ile ilgili gelecek bilgi ve talimatlar doğrultusunda, cenaze işlemlerinde aksaklık veya değişiklikler olabilecektir. Gelişmeler ile ilgili tüm güncel bilgiler yine diyanet vakfi üzerinden duyurulacaktır.

Bu sıkıntılı günlerde cenaze nakil süreçlerinde aksamaların olacağı kaçınılmazdır, ancak cenazelerin ebedi istirahatgahlarına ulaştırılması hususunda tüm imkanlar seferber edilecektir.

Bir cevap yazın