FİLENİN SULTANLARI İKİNCİ MAÇINDA HIRVATİSTAN`I 3-1 YENDİLER

0
768

FİLENİN SULTANLARI İKİNCİ MAÇINDA HIRVATİSTAN`I 3-1 YENDİLER

Drtspor servisi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri B grubunda ikinci maçında Hırvatistan ile karşı karşıya geldi. ilk gün rakibi Almanya ya 3-1 yenilen Millilerimiz ikinci maçta rakipleri Hırvatistanı aynı skorla 3-1 yenerek sahadan galip ayrıldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ikinci maçlarına bir önceki malubiyeti unutarak daha hırs ve istekle çıktılar. İlk seti 28-26 Hırvatistan ın kazandığı maçta ikinci seti millilerimiz 25-12 gibi farklı bir skor ile tamamladılar. Üçüncü sette de maça hakim t araf Millilerimiz oldu ve sahadan 25-20 kazandı. Üçüncü sette çekişmeli bir maç izleyen bir avuç Türk taraftar maç boyunca milli takımımızı yalnız bırakmazken, Millilerimiz bu seti de 25-21 kazanarak sahadan galip ayrılmasını bildi.

Millilerimiz yarın dinlenecekler ve 10 Ocak 2020 Cuma günü de Türkiye Saati ile 18.30 Belçika karşısında sahaya çıkacak.

T. C. Deventer Baskonsolosumuz Tuna Yücel Modrak ta maci izleyerek Millilerimize destek oldu.

Salon: Omnisport

Hakemler: Vladimir Oleynik (Rusya), Zsolt Mezöffy (Macaristan)

Hırvatistan: Brcic, Mlinar, Samadan, Fabris, Ikic, Dumancic (Bozicevic, Sain, Gamma, Butigan, Pavicic, Deak)

Türkiye: Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay, Hande Baladın, Zehra Güneş, Meryem Boz, Meliha İsmailoğlu (Simge Aköz, Şeyma Ercan)

Setler: 28-26, 12-25, 20-25, 21-25