NEC Nijmegen, Ferdi Kadioglu için FIFA’ya basvurduklarini söyledi

0
775

NEC Nijmegen, Ferdi Kadioglu için FIFA’ya basvurduklarini söyledi

NEC Nijmegen idari direktörü Wilco van Schaik, Fenerbahçe’nin Ferdi Kadioglu’nun bonservisinin diger yarisini ödemedigini belirterek FIFA’ya basvurduklarinin altini çizdi.

Fenerbahçe’nin NEC Nijmegen kulübünden transfer ettigi Ferdi Kadioglu’nun bonservisinin tamamini henüz ödemedigi ortaya çikti. Bir önceki yaz 1.4 milyon euro karsiliginda oyuncusunu satan Hollanda ekibinden konuyla ilgili yeni bir açiklama geldi.

NEC Nijmegen Idari Direktörü Wilco van Schaik, podcast yayininda “Fenerbahçe son yillarda büyük borcun altina girdi. Geçen sezon küme düsmekten kurtulup, Avrupa kupalarina katilamadilar. Avukatlarimizla bir sekilde olayi çözmeye çalisiyoruz. Bu is Türk kulüplerinde daha fazla oluyor. Böylesi büyük bir kulüp yapmasi gereken ödemeyi yapmiyor” dedi.

“BU KONU BIZE DERS OLDU”
Kulübün transferde banka garantisi temin etmedigini belirten Wilco van Schaik, “Gelecekte bu tip konulari daha iyi tartmamiz gerekecek. En azindan, Türk kulüpleri söz konusu oldugunda göz önünde bulunduracagiz. Bu konu bizim için bir ders oldu. Aslinda baslarda sikinti yoktu çünkü Fenerbahçe ilk taksiti bir gün içinde yatirmisti. Sonra kendilerinden ses çikmadi” diye konustu.

Futbolcunun geri çagrilmasi gibi bir seyin söz konusu olmadigini çünkü bonservisin yarisini aldiklarini belirten Schaik söyle devam etti:

“UMARIM F.BAHÇE AVRUPA KUPALARINA KATILIR”
“Bir kulüp olarak tek yapilabilecek sey konuyu FIFA’ya, UEFA’ya tasimak. Umarim Fenerbahçe Avrupa kupalarina katilir. Çünkü o zaman Avrupa Lisansi’na (UEFA Kulüp Lisansi) basvurmalari gerekecek ve bunun için de borcunuzun olmamasi gerekiyor. Dolayisiyla o zaman ödemeleri gerekecek. Bu yüzden her hafta Türkiye liginde kaçinci siradalar diye bakiyoruz.”

Bonservis bedelinin diger yarisini hâlâ beklediklerini ifade eden NEC Nijmegen yöneticisi “FIFA’nin konuyla ilgili verecegi karari bekliyoruz. Kasim’da belli olacakti ancak öyle görünüyor ki FIFA da su aralar çok mesgul. Ferdi orada oynuyor ama biz burada hâlâ parayi bekliyoruz. Bu inanilasi gibi degil! Ocak ayi içerisinde kararin verilip ödemenin bir an önce gerçeklesecegini umut ediyoruz. FIFA, Fenerbahçe’nin derhal ödemeyi yapmasi aksi takdirde cezai yaptirim olacagi yönünde bir karar alabilir. Umarim sert bir karar alirlar” ifadelerini kullandi.