TRT SANATÇISI ERZURUMLU NURULLAH AKÇAYIR HOLLANDA`DA

0
1506

TRT SANATÇISI ERZURUMLU NURULLAH AKÇAYIR HOLLANDA`DA

Türkiyenin sevilen sanatçılarından Halk müziğinin ustası, Erzurumun değerli sanatçısı Nurullah Akçayır Konser için geldiği Rotterdam da Türk Dünyası Dünya Kültür ödülü alan Atatürk ve Çanakkale müzesini ziyaret etti.

Ülkemizden 3 bin kilometre uzakta böyle bir Müzeyi görmekten duyduğu mutluluğu anlatan ünlü sanatçı “Tek kelime ile muhteşem bir yer. Büyülendim. Söyleyecek söz bulamıyorum. Sancak kuranından, savaşta kullanılan bayrağa kadar, kılıç, süngü, kurani kerimler,kama, madalya ve hatta savaşta kullanılan bir çok orjinal malzemeyi burda gördüm, adeta Çanakkale yi yaşadım.”dedi.

Ünlü sanatçı ile birlikte müzeyi ziyaret eden yine Türkiye den gelen iş adamlarımızdan Kaan Kenan Özyurt ta yaptığı açıklamada “hiçbir yerde görmediğim yüzlerce muhteşem malzemeler gördüm, bunların çoğu Türkiye de müzelerde yok. Tek kelime ile kutluyorum. Böyle bir olayı ülkemizden 3 bin kilometre uzakta gerçekleştiren değerli dostumuz Bülent Türker i de bu özverisinden ötürü extra kutluyorum. Bizde imkanlarımız dahilinde her türlü desteğimizi vereceğiz” dedi.

Türkiye den gelen misafirlerini gezdiren Rotterdamdaki Erzurumlu iş adamlarımızdan Fatih Kobazoğlu da “İmkanlarımız ölçüsünde Hemşehri sanatçılarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bölgemiz insanı, halk müziğimizin değerli Sanatçısı, hemşerimiz Nurullah Akçayır ı Hollanda da hemşehrilerimiz ile buluşturmaktan mutluyum.

Onunla gurur duyuyoruz. Öte yandan burada Hollanda da evini Çanakkale ve Atatürk müzesine çeviren değerli dost Bülent Türker i kutluyor çalışmalarını yürekten alkışlıyorum. “dedi.