5 ALTIN LALE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU. NÜKHET DURU YA ÖMÜR BOYU ONUR ÖDÜLÜ

0
2056

5 ALTIN LALE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU. NÜKHET DURU YA ÖMÜR BOYU ONUR ÖDÜLÜ

Haber: Özcan Özbay / Lahey

Fotograflar: Mehmet Köse

Hollanda da 5 yıldır yapılan ve bu yıl düzenlenen muhteşem törende 5 Altın Lale ömür boyu yaşam onur ödülü Pop muziginin efsane ismi Nükhet Duru`ya verildi.

Hollanda nın Lahey şehrinde 5 yıldır geleneksel olarak yapılan ve 6 saat süren program Saygı duruşu ile başladı ardından Türkiye ve Hollanda Milli marşları hep birlikte söylendi. Sa Baran ın sunduğu muhtesem gece rahmetli Kemal Sunal anısına düzenlendi. Altın Lale ve Cumhuriyet Bayramı organizatörü ve sahibi Bülent Türker Altın Lalenin öyküsünü anlattı. İlk yılda Naim Süleymanoğlu ile başlayan ödül töreni serisi, 2. yılda Türkan Şoray, 3. yılda Fatma Girik, 4. yılda Ediz Hun ve bu yılda muhteşem bir törenle Nükhet Duru`ya verildi.

Bülent Türker Altın Lalenin herkese açık olup hiç bir siyasi amacı olmadığının altını çizerek “Türkiye`de 50 yılını dolduran başarılı sanatçı ve kişileri ödüllendirmek bunun yanında Hollanda da başarılı olmuş yılın gazetecisi İş adamı,iş kadını, sporcu , Genç girişimci, Sağlık ödülü, Spor ödülü. Kültür Sanat ödülü yılın politikacısı ,Öğrencisi gibi 13 dalda kişi ve kurulsalır 11 kişilik jürinin kararı ile değerlendirip o gece orda ödüllendirmek bizim için mutluluktur”dedi.

Nükhet Duru nun salona girmesi ile salon adeta bir bayram havasına döndü. Türkiyem , 10 yıl marşı, İzmir marşları eşliğinde gelen muhteşem pasta Nükhet Duru tarafından kesildi Sanatçı ödülünü Altın Lale Başkanı Bülent Türker in ellerinden aldı. Ardından mikrofonu alan Nükhet Duru MEMLEKETİM parçasını salondaki yaklaşık 400 e yakın vatandaşlarımızla birlikte söyledi. Ödülünden sonra onuncu yıl ve İzmir marşlarınıda söyleyen Nükhet Duru geç saatlerde salondan ayrıldı.

Gecenin hazırlanmasında gönüllü çalışanlara teşekkür plaketi verildi. Ardından gecenin hazırlanmasına maddi sponsorluk yapanlara da ödül, sal ve takdirnameleri verildi.

Konukların bol bol dans edip oynadıkları Cumhuriyeti coşku ile kutladıkları gecede yılın en iyileride ödül aldı.

5 Altın lale de ödüle layık görülenler;

1- Hollanda ya gelen ilk Türklerden hayatta olan Mersinli Erol Konyalı
2 Yılın Politikacısı Songül Mutluer -Zaandam belediye başkan yard.
3 Yılın gönüllüsü ve idarecisi Arif Yakışır
4 Yılın İş kadını Tuğba Yavuz
5 Yılın iş Adamı Mehmet Soytürk
6 Yılın Sağlık ödülü Mercan Yıldız
7 Yılın Derneği ASBİR SIVASLILAR
8 Yılın Başarı ödülü Filiz Sağır Etsetisyen
9 Yılın Spor ödülü ışıtan Gün – Fortuna start sahibi ve başkanı
10 Yılın kültür ödülü Mehmet Ali Taşdemir
11 Yılın öğrencileri Meltem ve Etkin Zivkara
12 Yılın Basın ödülü Zeynel Abidin Kılıç
13 Nükhet Duru ömür boyu yaşam ödülü nü aldı.

Arnhemden gelen Sabri ve Müzik gurubu gece boyunca konuklara müzik ziyafeti verdiler.

Ayrıca, Engelli çocuklar ve sokak hayvanlar yararına da Beşiktaş formasını Naide Altun, GS formasını Mustafa Hoştürk FB formasınıda iş adamlarımızdan Recep Zivkar a aldı.

Atatürkün 100 yıllık orjinal halisinida yine Naide Altun alarak engellire ve sokak hayvanarına büyük destek oldular.

Cumhuriyet Balosu geç saatlere kadar devam etti.