İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Dağıtıldı

0
755

İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Dağıtıldı

Engellilerin ve muhtaçların yüzünü güldürmeyi kendine görev edinen Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar götürülerek, gıda ve bayram şekerinden oluşan yardım paketi teslim edildi.

Her yıl geleneksel hale getirdikleri gıda paketi ve çeşitli yardım dağıtımı organizasyonlarını bu yılda sürdürdüklerini ifade eden Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, Bayramlar, dayanışmanın, şefkatin ve mutlulukların ailecek yaşandığı anlardır. İhtiyaç sahiplerinin de herkes gibi yüzlerinin gülmesi için yaptıkları çalışmalar sonucunda gıda paketi dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hollanda Sivaslılar Platformu’nun kuruluşundan bu yana devam ettirdiği geleneği bu yıl da sürdürdüğünü söyleyen Başkan Çitil, “Engellilere yönelik akülü araç başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tepeden tırnağa giydirme projesinin yanısıra Hollanda’daki Hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerini Sivas Sende Gülümse Yardımlaşma Derneği Başkanı Pehlül Polat ve Yıldızeli Büyükakören Köyü Muhtarı Yaşar Kavaklı ile birlikte daha önce tespit edilen ailelere dağıttık. Gıda ürünlerinin yer aldığı paketleri bayram öncesi ailelere ulaştırılarak, onların mutluluklarına ortak olmak istedik.” dedi.

Sivas Sende Gülümse Dernek Başkanı Pehlül Polat ise dernek olarak, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi yapıyoruz. Her bayramda olduğu gibi bu yılda hayırseverlerin kurbanlarını vekaleten kestiriyoruz. Derneğimize kayıtlı ihtiyaç sahiplerine Kurban etlerini paketleyerek dağıtıyoruz. Ayni, nakti, gıda, giyim ve ev eşyasını da durumlarına göre teslim ediyoruz . Tüm ayırseverlerin yardım ve desteklerini bekliyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımıza ve faaliyetlerimize her zamankinden daha büyük bir heyecanla devam ediyoruz.” diye konuştu