Bu silahın satıldığı rakam dudak uçuklattı! Özelliğini duyan inanamadı

0
494

Bu silahın satıldığı rakam dudak uçuklattı! Özelliğini duyan inanamadı

Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh’un kendini öldürdüğü düşünülen silah, açık arttırmada tam 162 bin 500 euroya satıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Drouot Müzayede Evi’nde, Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un kendini öldürdüğü düşünülen silah açık artırmayla satışa sunuldu.

Paslanmış ve kullanılamaz durumda olan silah 162 bin 500 euroya satıldı.

İsmi belirtilmeyen ve özel bir koleksiyoncunun satın aldığı 7 mm’lik bir cep pistolu silah, 1960’lı yıllarda, Van Gogh’un kendini öldürdüğü Fransız kasabası Auvers-sur-Oise yakınlarında tarlada bulunmuştu.

Sanat tarihinin önemli silahı, Van Gogh Müzesi’nde sergilenmişti. Van Gogh’un silahı bir hancıdan ödünç aldığı ve bu silahla intihar ettiği belirtiliyor.

Diğer bir ölüm senaryosu ise iki çocuğun silahla oynarken, kaza sonucu ateş almasıyla Van Gogh’un yaralandığı ve daha sonra öldüğü.

30 Mart 1853 yılında doğan sanatçı, gençliğini bir sanat simsarlığı firmasında çalışarak geçirdi. Kısa süren bir öğretmenlik deneyiminden sonra da Belçika’da fakir bir madenci kasabasında misyoner oldu. Van Gogh, resim kariyerine 1880’den sonra başlamıştır.

Vincent Van Gogh, 29 Temmuz 1890’da hayata veda etti.