Agir Yarali Kadin Polisten Instagram Için Fotograf Çekmesini Istedi

0
1045

Agir Yarali Kadin Polisten Instagram Için Fotograf Çekmesini Istedi

Hollanda’nin baskenti Amsterdam’in kuzeyinde, trafik kazasi sonucu agir yaralanan bir kadin, sedye ile hastaneye kaldirilirken polisten Instagram için fotografini çekmesini istedi.

Böyle bir fotografin Instagram’da çok fazla begeni alacagini söyleyen kadinin istegi hem polisi hem de ambulans personelini sasirtti.

Amsterdam’in kuzeyindeki Zaanstreek bölgesinde, Persembe aksami mobilet sütücüsü bir kadin sürücü, otomobil çarpmasi sonucu agir yaralandi.

Olay yerine gelen saglik ekipleri vücudunda kiriklar olusan kadina boyunluk takarak, sedyeye koydu. Yarali kadin, ambulans personel tarafindan sedyeye baglanirken, olay yerindeki polisten ilginç bir istekte bulundu.

Sedyede, boyunluklu bir fotografin Instagram’da çok fazla begeni alacagini söyleyen Hollandali kadin, “Instagram için bir fotografimi çeker misiniz?” dedi. Polis, bu istegi reddederek, yarali kadinin bir an önce hastaneye kaldirilmasini istedi.

Bu olay, Zaanstreek Polisi’nin Facebook sayfasinda, “dünyanin çivisi çikmis” basligiyla duyuruldu. Polis sözcüsü, memurlarin benzer önerilerle karsilasip karsilasmadigi sorusu üzerine, “Bu tür olaylarin daha sik yasanmasi beni sasirtmaz. Gerçekten tuhaf bir dünyada yasiyoruz” dedi.

Çiçek sogani üreticileri de Instagram fotografindan sikayetçi

Bu arada, Amsterdam’in kuzeyindeki çiçek sogani üreticileri de Instagram fotografi çektirmek isteyen turistlerden sikayetçi.

Hollanda’da lale basta olmak üzere soganli çiçek dönemi basladi. Dünyanin en büyük açikhava çiçek müzesi Keukenhof geçen hafta resmen açildi. Her gün binlerce turist çiçek tarlalarini görmek için bölgeye geliyor.

Ancak çevredeki çiçek üreticileri bu durumdan pek de hosnut degil. Instagram ve diger sosyal medya hesaplari için bol bol fotograf ve film çekmek için tarlalara giren turistler, çiçeklere ciddi zarar veriyor. Çiçek sogani yetistiricisi Simon Pennings’in geçen sadece yil bir tarlasinda 10 bin euro hasar meydana gelmis.

Bu nedenle bu yil çiçek sogani üreticileri bir kampanya baslatti. Turistler, “çiçeklerin keyfini çikar ama bizim emegimize de saygi duy” slogani ile afis ve pankartlar araciligiyla uyarilacak.