Hollanda’da Türk Is Adaminin Otelin Bahçesine Koyacagi Uçagin Transferi

0
1320

Hollanda’da Türk Is Adaminin Otelin Bahçesine Koyacagi Uçagin Transferi

Türk is adami Atilay Uslu’nun sahibi oldugu Hollanda ve Benelüks ülkelerindeki en büyük otelin bahçesine konulacak Boeing 747 tipi bir uçagin transferi basladi.

Dünyanin en büyük uçaklarindan biri olan 170 ton agirligindaki Boeing 747 tipi uçak, bu gece Amsterdam Schiphol Havalimani’ndan büyük bir ekip çalismasi ve agir nakliye araci ile tasinarak iki gün bekleyecegi Sloterweg yoluna ulastirildi.

Üç asamada gerçeklestirilecek olan ve medyanin yogun ilgi gösterdigi uçagin transferi, cuma ve cumartesi gecesi sürecek çalismayla otelin bahçesinde yerini alacak.

Uçak, yol güzergahinda bulunan 16 tarla, kanallarin üzerine kurulacak köprü üzerinden ve A9 otoyolundan geçerek Hollanda’nin Haarlemmermeer belediyesine bagli Badhoevedorp köyünde geçen yil açilan üç konsept binadan olusan toplam 44 bin metrekarelik 680 odali, 35 bin metrekare alana yayilmis alandaki otelin bahçesine koyulacak.

Cuma gecesi geçici bir süre trafige kapatilacak olan A9 otoyolu geçisi sürecinde uçagin otoyolu geçebilmesi için sokak lamba direkleri ve otoyol korkuluklari yerlerinden çikarilacak.

Uzun süredir Hollanda’da yasayan Afyonkarahisar dogumlu, 51 yasindaki Uslu, uçagin sahibi oldugu otelin bahçesinde yer almasinin hos bir ayrinti olusturacagini söyledi.

Kaynak: AA