Hollandali Milli Voleybolcu Ölümden Döndü

0
609

Hollandali Milli Voleybolcu Ölümden Döndü

Yaklasik 5 yildir Türkiye’de bulunan ve ülkemizde son olarak Voleybol Efeler Ligi ekiplerinde Afyon Yüntasspor formasini giyen Hollandali pasör çaprazi Niels Klapwijk, Bursa’nin Inegöl ile Kütahya’nin Domaniç ilçeleri arasindaki yolda geçirdigi kazada ölümden döndü.

Hollanda plakali 6 ZNT 32 plakali araç ile Afyon’dan Kütahya istikametine seyir halinde olan Niels Klapwijk, navigasyonun yanlis yönlendirmesi yüzünden Kütahya’nin Domaniç ilçesi yoluna girdi. Kar yagisinin yogun oldugu Domaniç ile Inegöl arasindaki yolda karsidan gelen araca yol vermek isteyen milli voleybolcunun araci kar sebebiyle kaydi. Sarampole düsen aracin uçuruma yuvarlanmamasi ile milli voleybolcu ölümden dönerken, araçtan çikan Niels Klapwijk’e köylüler yardim etti. Sabaha kadar köyde misafir edilen Niels Klapwijk, sabah saatlerinde yapilan kurtarma çalismalarinin ardindan araciyla yoluna devam etti.

32 yasindaki Hollandali oyuncu 2013-2014 CMC Ravenna (Italya), 2012-2013 Tonno Callipo Vibo Valentia (Italya), 2011-2012 Tonno Callipo Vibo Valentia (Italya), 2010-2011 Noliko Maaseik (Belçika), 2009-2010 ORTEC Rotterdam.Nesselande’de (Hollanda) oynarken, ülkemizde iki sezon Besiktas, iki sezon da Inegöl Belediyesi formasi giydi. – BURSA

Kaynak: IHA