MAASHAVEN METROSUNUN 50. YILI KUTLANDI

0
829

Özcan Özbay

Hollanda nın en önemli Liman kentlerinden biri olan Rotterdam a bağlı Maashaven de bundan 50 yıl önce açılışı yapılan Metro istasyonunun 50. yaşı semt sakinleri ve Rotterdam toplu taşıma firması RET in yöneticileri ile Feyenoord belediyesi yöneticilerinin de katıldığı bir törenle kutlandı.

Fransa Paris li bir sanatçı olan Adrien Lucca tarafından metro içi ve çevresinde yapılan eserlerinde açılışının yapıldığı 50. yıl kutlamalarında konuşan Feyenoord Belediye Meclis üyesi Ümmühan Can Metronun önemini vurgulayan konuşmasında “Metro bulunduğu yer için oldukça önemli bir toplu taşıma aracıdır. Aynı anda binlerce insanın kullandığı metro tamamen multi kültürel oluşuma en güzel destek veren unsurlardan biridir. Burada 50 yıl önce yapılan bu metroda hergün onbinlerce insan aynı anda metro ile yaptıkları seyehatte kaynaşmanın en güzel örneklerini veriyorlar.”dedi.

Böyle bir organizede isminin olmasından mutluluk duyduğunu belirten Parisli sanatçı Adrien Lucca ya RET Yöneticileri tarafından çiçek verilerek tebrik edildi. Kokteyl sonrasında misafirlerle birlikte yemeğe geçildi.