Yasemin Cegerek Belediye Başkan Yardımcısı atandi

0
1774

Yasemin Cegerek Belediye Başkan Yardımcısı atandi

Hollanda nin en önemli turizim merkezi olan Gelderland bölgesinin Heerde şehrine Turk asilli siyasetci Yasemin Cegerek belediye başkan yardımcısı olarak atandı.

Siyasete Enschede şehrinde belediye meclis üyesi olarak başlayan Yasemin Cegerek 2002 yılından bu yana aktif siyasetin her alanında görev aldı. iki dönem Gelderland eyalet meclis üyeliği ve bir dönemde Millet Vekilliği yapan Cegerek partisinin teklifi uzerine tekrar siyaseyet arenasına yönetici olarak geri döndü.

Eyalet meclis üyeliği yaptığı dönemde ekonomi, ulaştırma ve çevre bilinci konusunda önemli çalışmalara imza atan Cegerek, bu çalışmalarına parlementoda da devam etti. Çevre, Devlet giderleri ve geri dönüşüm ekonomisi konusunda Millet Vekilliği süresince Hollanda parlementosunun Avrupa raportörü görevinide üstlenen basarili siyasetci Yasemin Cegerek Raportör olarak uluslararisi farkli konferanslarin haricinde Paris ve Marakeş Iklim zirvesine de katıdı.

İşçi partisinin sandelye kaybına ramen farklı şehirlerden belediye başkan yardımcılığı teklifi aldıgıni belirten Yasemin Cegerek Kendi bolgesinde olan Heerde belediyesinin yaptığı teklifi kabul ederek Belediye başkan yardımcı oldu.

Heerde belediyesi bölgenin turizim merkezlerinden biridir ve her yıl bu beldeye en az 220.000 uzerinde konaklamali ziyaretci gelir.

Yasemin Cegerek üstlendiği görevin önemli bir görev olduğunu görev yaptığı süre içerisinde tüm Heerdelerin belediye başkan yardımcısı olacağını ve Heerdelerin daha iyi bir yaşam sürdürmeleri için elinden geleni yapacağını ve kenidisini bu göreve layık görenlere teşekkürlerini bildirdi.
Yasemin Cegerek in yeni gorevinde yakin dostlari ve siyasi arkadaslari kendisini yalniz birakmadilar.