MEDİCALPARK HOLLANDA 5. AİLE YEMEĞİ YAPILDI

0
3809

MEDİCALPARK HOLLANDA 5. AİLE YEMEĞİ YAPILDI

Özcan Özbay

Türkiye nin sayılı Hastanelerinden biri olan Medicalpark hastanesi Hollanda da birlikte çalıştıkları Doktorlarla son 4 yıldır olduğu gibi bu yılda yine Rotterdam ın nezih mekanlarından biri olan Mahzen Restaurant ta 5. kez biraraya geldi.

Medicalpark Hollanda ve Almanya telsilcisi Hakan Yıldırım ın organize ettiği 5. Medicalpark Hollanda aile yemeğine Hollanda nın çeşitli şehirlerinden 20 Türk aile doktoru ve uzman doktorlar katıldı. Sıcak bir ortamda gerçekelsen yemekte Medicalpark Hollanda ve Almanya Temsilcisi Hakan Yıldırım tüm davetlilerini kapıda karşılayarak hepsinle tek tek ilgilendi. Yenilen yeme sonrası fikir alışverişi yapılarak sohbet bölümüne geçildi.

Medicalpark Hollanda ve Almanya Temsilcisi Hakan Yıldırım mikrofonlarımıza yaptığı konuşmada Türkiye de 17 ilde 29 Hastane ve 15 bini aşkın personel ile hizmet vermekte olan Medicalpark ın Hollanda ve Almanya çalışmaları ile ilgili olarak şunları söyledi “Son 4 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz Medicalpark Aile yemeğimizin beşincisinide bu gün gördüğünüz gibi gerçekelştirdik. Bizimle çalışan doktorlarımızdan 20 sı bugün bizlerle birlikte oldular. Heryıl bu yemeğimizde bir araya geldiğimiz doktorlarımızla geçtiğimiz yılı konuşup gelecek yıl için karşılıklı fikir alış verişinde bulunuyoruz. Yaz sezonu öncesi yaptığımız bu yemeğimizde Türkiye ye izine gidecek yada uzun kalacak vatandaşlarımız için sigorta kapsamında sağlık sorunları olduğunda neler yapacaklarını anlatan sunumlar gerçekleştiriyoruz. Türkiye den doktorlarımız gelip buralarda seminerler veriyorlar. Çoğu aktivitelere katılarak bizimle birlikte olduklarında Türkiye de ki haklarını anlatıyoruz. Senelik ortalama 5 bin kişi hollanda dan Türkiye ye Medicalpark hastanelerimizi tedavi amaçlı ziyaret ediyor. Biz Hollanda irtibat ofisimizi yaklaşık 7 yıl önce açtık. Şimdi de Almanya yida kapsama alanımıza alarak orayada bir ofis açarak faaliyete geçtik.”dedi.

Yemeğe katılan Doktorlardan Güven Yıldız (Ev Doktoru-Denhaağ) da Medicalpark ile geçen yıl çocuğunun rahatsızlığında tanıştığını gidip gördüğünü belirterek “çocuğum hastalandığında Medicalpark a gittik. oradaki ilgi alaka çok hoşumuza gitti ve 2 yıldır kendileri ile ortak çalışma yapıyoruz.”dedi.

Kadri Bülbül (Aile Hekimi Uzmanı-Arnhem) de Hastaalrimiz Türkiye de tedavi olmak istediklerinde bizde kendilerini Medicalpark hastanelerine yönlendiriyoruz. Kendileride gidip geldikten sonra bizlere teşekkür ediyorlar.”dedi.

Medicalpark Hollanda ve Almanya Temsilcisi Hakan Yıldırım Türkiye ile çalışmalarda hastaların memnuniyetinin çok önemli olduğunu vurgulayarak “Hastalarımız Avrupa dan geldiklerinden teknoloji ile daha yakın olabiliyorlar. Sağlık sistemindeki yenilikleri yakından takip ediyorlar ve kıyaslamalarda bulunuyorlar. Türkiye ile Hollanda ve Avrupa arasındaki tek fark Türkiyeninde aynı sistemlerle çalışmasına rağmen Doktorlarımızın nüfus çoğunluğu nedeniyle daha çok hasta bakmasından kaynaklanan tecrübesi oluyor.”dedi.

Medicalpark ın bu yılki aile yemeğine Ev Dr. Güven Yıldız (Den Haağ), Ev Dr. Kadri Bülbül (Arnhem), Yoğun bakım uzmanı dr. Mustafa Albayrak, Ev.Dr. Bülent Özdemir (Rotterdam), Ev Dr. Arzu Özdemir (Rotterdam), Fizyoterapist Ökkeş Elçim (Utrecht), Ev Dr. Sinan Kaya (Utrecht), Akapunktrist S.İmik (Rotterdam), Psikiyatrist Yavuz İlhan (Breda), Ev Dr. S.Aslan (Schiedam), Tekin Çetinkaya medical direktör medisch centrum De Vijfhoek katıldılar.