FAZLA TÜKETMEYİN! FARKINDA OLMADAN BÖBREKLERİ BİTİRİYOR!

0
1972

FAZLA TÜKETMEYİN! FARKINDA OLMADAN BÖBREKLERİ BİTİRİYOR!

Böbrekler sağlıklı yaşamamız için oldukça önemli bir organdır. Böbrekleriniz, kanınızdaki atık maddeleri süzmek için bütün gün çalışan organlarınızdır. Bu nedenlerden dolayı böbrek sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Peki, gün içerisinde farkında olmadan yapmış olduğumuz bir takım davranışların böbrek sağlığımızı bitirdiğini biliyor muydunuz?

1- Günde 8 bardak su için
farkinda-olmadan-yapilan-bobrekleri-bitirenFazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor!
Bir yetişkinin günde 8 bardak su içmesi gerekir. Su vücudun detoksu açısından oldukça önemlidir. Su böbreklerinizle bir araya geldiğinde kanınızdaki toksinleri atar.

2- Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmeyin
farkinda-olmadan-yapilan-bobrekleri-bitiren-7Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor!
Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmemeye özen gösterin. Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmek böbreklerinizde ve kalp sağlığınızda oluşabilecek hastalıkları tetikler.

3- İdrar tutmak
farkinda-olmadan-yapilan-bobrekleri-bitiren-71Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor!
İdrarınızı tutmamaya özen gösterin. İdrar tutmayı alışkanlık haline getirmek, idrar yollarınıza zarar verir ve böbreklerinizi olumsuz etkiler.

4- Ağrı kesici ilaçlar
farkinda-olmadan-yapilan-bobrekleri-bitiren-710Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor!
Ağrı kesicilerin içerdiği kimyasal maddeler o an sıkıntınızı azaltsa da ilerleyen zamanlarda, böbrek ve karaciğer problemlerine neden olabiliyor.

5- Kırmızı et tüketmek
farkinda-olmadan-yapilan-bobrekleri-bitiren-7109Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor!
Haftada en fazla 2 porsiyon et tüketin. Kırmızı ette purin miktarı fazladır bu da vücudunuzda ürik aside dönüşür. Bu madde dokularınız da zamanla birikerek, böbrek taşı ve gut gibi hastalıkları tetikler.