• Cts. Eyl 30th, 2023

İSTANBUL KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU VEDA PARTİSİ

ByHaber Merkezi

Tem 3, 2017

İSTANBUL KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU VEDA PARTİSİ

Özcan Özbay

2014 yılında Amsterdam da kurulan ve sürekli kendisini yenileyerek geliştiren, çoğalan İstanbul Klasik türk Müziği Korosu yıl sonu veda partisinde dostları ile biraraya geldiler.
istanbul klasik turk sanat muzigi veda gecesi1Önceki akşam Amsterdam Syriana Restaurant ta biraraya gelen koronun dünden bu güne tüm ekibi ile yakın dostları birlikte eserler seslendirerek yıl içi yorgunluğu ve stresi atarak gönüllerince eğlenme fırsatı da buldular.
istanbul klasik turk sanat muzigi veda gecesi4Fikret demirbakan, Erdal eroğlu, Şevki Şimşek, Sevgi sevgiç tan oluşan İstanbul Klasik türk Müziği Korosu yönetimine Müslüm Aydoğan başkanlık ediyor.
istanbul klasik turk sanat muzigi veda gecesi orkestra25 Korist ve 7 Müzisyenden oluşan İstanbul Klasik türk Müziği Korosu adına bilgi aldığımız Koristlerden Serpil Ete gelecek yıl çok farklı bir şekilde sevenlerin karşısına çıkacaklarını belirterek ” Biz bu koroyu kurulduğu 2014 yılından bu yana gönüllülük bazında götürmeye çalışıyorduk. Ancak yönetim gelecek yıl için yeni bir karar alarak koromuzu resmileştirip bir Vakıf kimliğinde ve yeni bir isimle faaaliyet gösterme ye karar verdi. “dedi.
istanbul klasik turk sanat muzigi veda gecesi2Kurulduğu günden beri 4 büyük konserede imza atan İstanbul Klasik türk Müziği Korosu nda başarılar bununla da bitmiyor. Koro elemanlarından Fikret Demirebakan ile Alanur Yılmaz Antalya da yapılan Beste yarışmasında ödül aldılar.
serpil ete dogum gununu kutladiProgramda ayrica koristlerden Serpil Ete ye de dogum gunu nedeniyle supriz birde kutlama yapildi.

Bir cevap yazın