1978 DOGUMLU ASKER ADAYLARINA DUYURU

0
3351

38 Yaş Sınırı İçinde Bulunan 1978 Doğumlu Askerlik Yükümlüsü Vatandaşlarımız İle İlgili Duyuru

1111 Sayılı Askerlik Kanunu kapsamında bedelin tamamı olan 1.000.- Euro’yu ödeyerek dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak isteyen 1978 doğumlu vatandaşlarımızın, en geç 31 ARALIK 2016 tarihine kadar bağlı bulundukları Başkonsolosluğumuza başvurmaları ve ardından belirtilen döviz miktarını bankaları aracılığıyla ödeyerek işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru bitim süresi olan 31 ARALIK 2016 tarihinden sonra yurda dönerek tabi olunan statüde uzun dönem askerlik hizmetini yerine getirmeleri gerekecektir.

31 ARALIK 2016 tarihine kadar 1978 doğumlu askerlik yükümlüsü vatandaşlarımızın;

– Başkonsolosluğumuzdan randevu alarak, randevu tarihinde gerekli belgelerle başvurularını yapmaları,
– Ardından 1.000.-Euro’yu bankaları aracılığıyla transferi sağlanarak ödeme makbuzunun Başkonsolosluğumuza getirilmesiyle başvuru işlemleri tamamlanacaktır.

Bununla birlikte daha önceki yıllarda dövizle askerlik müracaatı yapan ancak taksitlerini/ödemelerini tamamlamayan 1978 doğumlu dövizle askerlik yükümlüsü vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuzda herhangi bir işlem yapmadan Türkiye’deki askerlik şubelerine başvuru yaparak durumlarını kontrol etmeleri yeterli olmaktadır.

İleride güç durumlarla karşılaşılmaması için 1978 doğumlu yükümlüler için 2016 yılı sonuna kadar başvurunun yapılması önem arz etmektedir.

Öte yandan, Başkonsolosluğumuzda askerlik işlemi yaptırmak üzere başvuran 38 yaş sınırında bulunan 1978 doğumlu vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılamak amacıyla saat 10.00-12.00 arasında randevu verilmeye başlanmıştır. Bahsekonu vatandaşlarımız konsolosluk.gov.tr web sayfası, ”Randevu Al”, Askerlik başlığı altında yer alan ‘’Cezalı Yükümlü İşlemleri’’ seçeneğini seçerek randevularını alabileceklerdir.
Dövizle Askerlik başvurusu için gerekli bilgi ve belgelerin, Başkonsolosluğumuz web sayfası Bilgi Notları veya konsolosluk.gov.tr adresinden öğrenilmesi mümkündür.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.
T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu